Baśniowy Ogród Świateł 2022

Już 24 i 25 września odbędzie się druga edycja Baśniowego Ogrodu Świateł czyli wydarzenia, podczas którego świetlne instalacje przejmą najpiękniejsze miejskie lokacje. W tym roku, po spektakularnym sukcesie ubiegłorocznego debiutu, Baśniowy Ogród Świateł rozrasta się, goszcząc nie tylko w przepięknym parku im. Jana Kochanowskiego, ale także na Wyspie Młyńskiej, czyli w miejscu, które jest najsłynniejszą wizytówką Bydgoszczy.

ŹRÓDŁO NIESKOŃCZONOŚCI

Baśniowy Ogród Świateł startuje w sobotę, ale jedna z atrakcji będzie dla Was dostępna już w piątek wieczorem, a także w sobotę i niedzielę od godziny 10:00. Chodzi o Źródło nieskończoności’, w Baśniowym Ogrodzie Świateł bijące na Wyspie Młyńskiej. 'Źródło nieskończoności’ to Mirror Room, czyli unikalna konstrukcja stworzona z kombinacji luster i światła, dająca wyjątkowe wrażenie bezkresnej przestrzeni. Do jej wnętrza w jednym momencie możemy zaprosić 3 osoby, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić ją dla Was wcześniej tak, aby każdy śmiałek mógł zajrzeć do miejsca, które wydaje się nie mieć końca. Jest to jedyna biletowana instalacja, a cena za bilet wyniesie 20zł/os/3 min. Koniecznie weźcie ze sobą smartfony, bo będzie okazja do zrobienia fantastycznych zdjęć!

PARK KOCHANOWSKIEGO

Bydgoszcz jest znana z tego, jak blisko jej mieszkańcy związani są z rzeką, która dosłownie okala jego najpiękniejsze zakątki i na wiele sposobów zaprasza, by rozgościć się na jej brzegu. Jej woda 💧 jest wielką inspiracją tegorocznego ✨Baśniowego Ogrodu Świateł✨ i motywem przewodnim, który chcemy przywodzić Wam na myśl podczas spaceru po Parku Kochanowskiego. Magiczna kraina, którą dla Was wyczarujemy, będzie pełna niezwykłych wodnych odniesień, kojących świetlnych fal i krystalicznych tafli. Wybierzcie się z nami na spacer po świecie, w którym aż chce się zanurzyć! 😉✨

WYSPA MŁYŃSKA

W tym roku magiczne świetlne instalacje także na Wyspie Młyńskiej! 🧚

Oprócz pięknych widoków, które to miejsce zapewnia nam na co dzień, czekać będzie na Was coś jeszcze. ✨Baśniowy Ogród Świateł✨przyozdobi wyspę świetlnymi akcentami, dzięki którym wprawicie się w baśniowy nastrój przed dalszą częścią spaceru. Podkreślimy obecność Pozytywki ✨kolorowym mappingiem na ścianie jednego z budynków, ✨zaprosimy Was do magicznego pokoju pełnego głębi i ✨zaczarujemy świetlną konstrukcją, której nie sposób przeoczyć!

UWAGA!

Wszystkie osoby zamierzające wziąć udział w wydarzeniu Baśniowy Ogród Świateł zobowiązane są do zapoznania się z niniejszym Regulaminem i przestrzegania go. Pobyt na terenie wydarzenia oznacza znajomość i bezwzględną akceptację niniejszego Regulaminu.

KONKURS

W nagrodę za opublikowanie najbardziej kreatywnego zdjęcia wykonanego podczas II Baśniowego Ogrodu Świateł zaprosimy zwycięzcę konkursu do bydgoskiego Escape Roomu Mr Lock Escape Room Bydgoszcz, dlatego jeśli jesteście gotowi na zaskakujące zagadki i prawdziwą przygodę z rodziną lub przyjaciółmi, publikujcie swoje zdjęcia z #baśniowyogródświateł w publicznych postach na Facebooku i na Instagramie.

Zasady są proste!

  1. Zrób zdjęcie w Baśniowym Ogrodzie Świateł
  2. Opublikuj je w poście publicznym na swoim Facebooku lub Instagramie dodając hasztag #bydgoszcz oraz #baśniowyogródświateł

POWODZENIA!