Teatr Klinika Lalek – CYRK TARABUMBA

NAJWIĘKSZY CYRK MARIONETEK NA ŚWIECIE!
Widowisko familijne, LPKiW Myślęcinek, 27.08.2020, godzina 19:30

„Cyrk Tarabumba” to inaczej cyrk bez udziału zwierząt, cyrk nadmarionet animowanych przez człowieka – ekologiczne, lalkowe widowisko z pełnym poszanowaniem środowiska. To spektakl, w którym w zaskakujący sposób łączą się i przenikają elementy sztuki cyrkowej oraz teatralnej. Nawiązując do bogatej tradycji widowiska cyrkowego, twórcy wprowadzają do niego nową jakość – dzięki ciekawym techniką sztuki lalkarskiej eksponują piękno teatru lalek, a poprzez wyeliminowanie cierpienia zwierząt manifestują poszanowanie dla wszystkich istot żywych.

W rolach zwyczajowo zarezerwowanych dla bohaterów zwierzęcych występują ogromne lalki – marionety, natomiast w rolach artystów cyrkowych – treserów, siłaczy, akrobatów, clownów – aktorzy w planie żywym. Bez wątpienia pierwszoplanowymi bohaterami widowiska są gigantyczne stwory – Słoń, Żyrafa i Lew – lalki wykonane w skali 1:1. Pocieszny Słoń – wirtuoz gry na trombonie przekonuje, że potrafi latać i stać na trąbie. Przystojna Żyrafa odsłania swoją prawdziwą twarz – wrażliwej artystki, miłośniczki natury, beznadziejnie zakochanej w swoim treserze. Potężny Lew, pokazuje jaki może być groźny – nie tylko umie gniewnie ryczeć, ale próbuje też pożreć swojego cyrkowego opiekuna. Zwierzęta tworzą wyjątkowe śpiewające trio – Żyrafa o miłości, Lew o odwadze, a Słoń o szczęściu.

Spektakl adresowany jest do widzów w każdym wieku. Jest to widowisko rodzinne, które z pewnością zachwyci dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Przedstawienie rozwija wyobraźnię każdego widza, ciekawie operuje dźwiękiem, światłem i ruchem –  działa na zmysły ze zwielokrotnioną siłą.

Spektakl dla dzieci od 3 lat

koncepcja, scenariusz, reżyseria: Wiktor Wiktorczyk
autor lalek: Zbigniew Roszkowski, Wiktor Wiktorczyk
muzyka: Antoni Gralak

Teatr Klinika Lalek powstał w 1988 roku na wydziale lalkarskim szkoły teatralnej we Wrocławiu. w 1991 r. przeniósł się do Wolimierza i odtąd działa jako wiejski i wędrowny teatr lalkowy. Teatr grywał w całej Polsce, odwiedzał też wiele krajów świata, min. Chiny, Tajwan, Finlandię, Hiszpanię, Rumunię, Niemcy, Austrię.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

CENA BILETU: 5zł.

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zakupy biletów.

Miasteczko Festiwalowe – Myślęcinek – tereny przy padokach dla koni