Warsztaty śpiewania kołysanek – UTULANKI

Warsztaty śpiewania kołysanek dla Rodziców i przyszłych Rodziców,
Strych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy
(ul. Stary Rynek 24),

27.08.2020, godzina 10:00

Serdecznie zapraszamy przyszłych oraz młodych Rodziców na warsztaty śpiewu, na których będziemy uczyć się najpiękniejszych polskich kołysanek i piosenek dla dzieci. Głos Mamy to dla dziecka najpiękniejszy dźwięk – żadne nagranie nie zastąpi tego, co możemy dać dziecku, gdy sami mu śpiewamy, zarówno wtedy, gdy potrzebuje utulenia i wyciszenia, jak i wtedy, gdy jest żywe i dzielimy z nim radość. Wspólne śpiewanie i nucenie melodii pogłębia więź z dzieckiem oraz wpływa korzystnie na jego rozwój emocjonalny oraz rozwój jego wrażliwości i muzykalności. Dla nas, dorosłych, to z kolei okazja, by przy naszym maleńkim dziecku otworzyć się na nowo na kontakt z muzyką i przekonać się, że śpiew przynosi radość, relaksuje i pobudza w nas delikatność i czułość. Śpiewanie w kobiecym gronie to z kolei możliwość doświadczenia wsparcia, siły i więzi, jakie daje wspólne, twórcze działanie.

Udział w warsztatach nie wymaga wcześniejszego przygotowania muzycznego. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, zarówno dla osób, które nigdy nie uczyły się śpiewu, jak i dla tych, którzy mieli kontakt z nauka muzyki, ale już zapomnieli, że mogą to dalej w sobie rozwijać :).

Warsztaty dla Rodziców oraz przyszłych Rodziców

Warsztaty poprowadzi Elżbieta Izdebska, wokalistka, muzyk, psycholog, organizatorka życia muzycznego. Od lat pracuje z amatorami, prowadząc zespoły wokalne oraz nauczając śpiewu i emisji głosu indywidualnie. Wierzy w to, że każdy ma w sobie pokłady kreatywności i twórczy potencjał, który można wydobyć na zewnątrz i obudzić w człowieku. Z pełnym przekonaniem powtarza, że każdy może nauczyć się śpiewu, jeśli tylko ma silną motywację i znajdzie dobrego nauczyciela. Praca nad głosem to również głęboka praca nad sobą – nad swoimi ograniczeniami, blokadami w naszym ciele i psychice, rozwijanie naszej osobowości. Propaguje w Bydgoszczy EUFORYZM – twórczy styl życia, który uczestnictwo w kulturze rozumie jako współtworzenie jej i angażowanie się nie tylko jako bierny odbiorca, ale również jako współtwórca i wykonawca. Uważa, że śpiew nie jest tylko dla „utalentowanych wybrańców”, ale dla wszystkich, którym grają w duszy żywe emocje.

UWAGA: Na warsztaty obowiązują zapisy.
ZAPISY OD 17.08.2020 (wcześniejsze nie będą uwzględniane)
NA ADRES MAILOWY: pozytywka.festiwal@gmail.com
W tytule prosimy podać NAZWĘ WARSZTATÓW, w wiadomości ilość oraz imiona osób uczestniczących.
Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.