Alejandrina Vazquez 'Hola Bydgoszcz!’

Koncert familijny, 26 sierpnia 2023 (sobota), godz. 12:00, Park Kochanowskiego

Byliście kiedyś w Meksyku? Jeżeli tak, to na pewno pokochaliście już tamtejszą muzykę, a jeśli nie, to tego lata będzie ku temu doskonała okazja! W Pozytywkową niedzielę wystąpi dla nas Sopranistka Alejandrina Vazquez, która zaśpiewa w Miasteczku Festiwalowym przepiękne meksykańskie piosenki dla dzieci. I chociaż rządził będzie język hiszpański, to nie obawiajcie się! Animację po polsku poprowadzi Emilia Czekała, która zachęci najmłodszych do radosnej zabawy.

Najprawdziwszej Meksykance Alejandrinie towarzyszył będzie Zespół Kameralny Orkiestry Symfoników Bydgoskich, a oprawa łączyła będzie meksykańskie i polskie tradycje muzyczne. To będzie piękny, plenerowy koncert i muzyczna podróż do kolorowego świata egzotycznej, meksykańskiej kultury.

Koncert dla całej rodziny
Czas trwania: 45 minut

Alejandrina Vazquez – meksykańska zawodowa sopranistka. Kształciła się wokalnie u światowych profesorów śpiewu, takich jak Octavio Arévalo, Ignacio Clapés, Dianna Ruggiero, Patricia Craig, Olivera Miljaković, Halina Nadi i Ewa Iżykowska. Koncertowała na całym świecie w Meksyku, Francji, Hiszpanii, Kubie, USA, Polsce, Rumunii, Rosji i Austrii.
Alejandrina Vázquez ma bardzo szeroki repertuar – od muzyki baroku po muzykę współczesną, wykonywała operę, oratorium, teatr muzyczny, muzykę kameralną i pieśń artystyczną. Alejandrina szczególnie interesuje się meksykańską muzyką współczesną, ma na swoim koncie światowe prawykonania oryginalnych dzieł Santosa Coty, Félixa Mory, Davida Rodrígueza, Enrique González Medina, Venus Rey Jr i Bryana Banksa.

Wstęp wolny