Japan Union of Theatre Companies for Children and Young People / Art Fraction Foundation – KUUKI

Spektakl dla najnajów, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki,
30.08.2020, godzina 10:00, 12:30 oraz 15:00

空気 (Kuuki) – to japońskie słowo oznaczające powietrze. Składa się ono ze znaków kanji określających niebo, atmosferę i energię jednocześnie. Dla artystów pracujących nad tą produkcją Kuuki/Powietrze to przede wszystkim ruch. Dynamicznie, lekko, zwiewnie, nieuchwytnie – Kuuki  to poszukiwanie energii. Czy wiatr można dotknąć? Jak powietrze pachnie? W jaki sposób dźwięczy oddech? Każdy z nas – ten najnajmłodszy i ten trochę starszy – doświadcza go na co dzień, a jednak powietrze nieustannie zachwyca nas swoją nieuchwytnością, niedookreślonością, czaruje obietnicą wzniesienia się w górę, pociąga możliwością lotu, wirowania.
Tancerki i instrumentalistka zabierają widzów do wspólnego poszukiwania materialności w tym, co tak bardzo ulotne. Zapraszają by powietrza dotknąć, poczuć, posłuchać… W tej delikatnej i bezpiecznej przestrzeni artyści, dzieci i dorośli poszukują wspólnych doświadczeń i wzajemnie się inspirują. Ruch, dźwięk, obraz przepełnione są powietrzem.

Spektakl dla dzieci najmłodszych w wieku od 0,5 do 1,5 roku

Kuuki to japońsko-polska produkcja, do realizacji której JIENKYO (Japońska Unia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży) zaprosiła duet twórczy Barbara Małecka/Alicja Morawska-Rubczak, które od prawie dziesięciu lat zajmują się rozwijaniem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz promocją rodzimego teatru dla dzieci za granicą, a jako scenografka i reżyserka tworzą wspólnie przedstawienia skierowane do dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Podczas Festiwalu zaprezentowana zostanie polska wersja spektaklu.

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
scenografia: Barbara Małecka
muzyka: Kanako Kato / Jakub Drzastwa
obsada: Magda Wolnicka, Monika Kiwak
producent: Akira Ota / JIENKYO

BRAK WOLNYCH MIEJSC