Teatr Animacji w Poznaniu ,,O czym szepcze las”

Spektakl dla najnajów, 29 sierpnia (niedziela), 10:00 i 12:00, Teatr Polski. Spektakl biletowany.

Spektakl jest zaproszeniem do wsłuchania się w historie, które chce opowiedzieć nam las. W sposób poetycki – na poziomie słowa, dźwięku i obrazu – zaprasza widzów w różnym wieku do poznania bogactwa świata drzew i ich mieszkańców.

Piękne animowane lalki, intrygujące obrazy i wizualizacje, zaskakujące dźwięki – to wszystko sprawi, że poczujecie magię lasu i nabierzecie ochoty na leśny spacer z jeszcze bardziej otwartymi oczami, uszami i sercem. Główną inspiracją do powstania spektaklu są książki Simony Kossak i Petera Wohllebena – autorów, którzy zarówno dzieci, jak i dorosłych potrafią fascynować i porywać opowieściami snutymi o lesie i jego mieszkańcach, pokazując złożoność i niezwykłość otaczającej nas natury oraz wagę naszej zdolności wsłuchiwania się w to, co próbuje wyszeptać do nas las.

Spektakl powstaje jednak przede wszystkim z fascynacji byciem w lesie na co dzień, bacznego przyglądania się zachodzącym w nim zmianom oraz – co w obecnym czasie niezwykle cenne – sile i poczuciu stabilności, które daje nam kontakt z naturą.

W sytuacji pandemii stał się bezcennym dobrem, pozwalającym na złapanie oddechu, poszukiwanie i zgłębianie nowych więzi – zarówno z samym sobą, jak i z bliskimi.

Reżyseria: Alicja Morawska – Rubczak
Obsada: Julianna Dorosz, Aleksandra Leszczyńska, Marcel Górnicki
Scenografia, kostiumy: Barbara Małecka
Muzyka: Wacław Zimpel
Wizualizacje: Paulina Ptaszyńska, Bartosz Posacki

BILETY WYPRZEDANE