Premiera książki Magiczna Bydgoszcz

Premiera książki i instalacji „Magiczna Bydgoszcz”

26 sierpnia (czwartek), Kino Pomorzanin. Wydarzenie towarzyszące festiwalowi.

Wyjątkowym wydarzeniem podczas tegorocznej edycji ‘Pozytywki’ będzie premiera ‘Magicznej Bydgoszczy’, czyli pierwszego przewodnika po naszym mieście dedykowanego specjalnie najmłodszym czytelnikom.

Skierowany do dzieci, pomoże im odkryć Bydgoszcz niezwykłą, pełną fantastycznych atrakcji i baśniowej aury. Dziecięce przygody przez miasto poprowadzi rymowany tekst autorstwa pochodzącego z Bydgoszczy, cieszącego się sławą i uznaniem rapera BISZA.

Towarzyszyć im będą przepiękne ilustracje znanej lokalnej graficzki od lat współpracującej z naszą fundacją, Barbary Szczęśniak.

Oboje artystów uświetni swoją obecnością uroczystą premierę książki, którą zaplanowaliśmy na 26.08.2021 o 16:30 w legendarnym bydgoskim Kinie Pomorzanin.

Z tej okazji w jego zabytkowych wnętrzach przygotowana zostanie interaktywna instalacja pod tym samym tytułem – ‘Magiczna Bydgoszcz’.

Historyczna kinowa sceneria wzbogacona o baśniowe dekoracje to doskonałe tło dla rodzinnych sesji zdjęciowych, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do skorzystania z niecodziennej okazji do uwiecznienia magicznych momentów w tym iście bajkowym otoczeniu!

Podczas wydarzenia zdobyć będzie można własny egzemplarz przewodnika, wpłacając darowiznę na cele statutowe naszej fundacji.

Wstęp wolny!


Magiczna Bydgoszcz

Tekst: Jarek Jaruszewski (Bisz)
Ilustracje i skład: Barbara Szcześniak
Prowadzenie projektu: Aneta Pytlak, Nastazja Puzinowska
Redakcja: Michał Tabaczyński
Wydawca: Fundacja Kultury Pozytywka
Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy
Wydanie pierwsze Bydgoszcz 2021