Teatr Łata – MORSKIE OPOWIEŚCI

Spektakl dla dzieci, LPKiW Myślęcinek, 30.08.2020, godzina 13:30

„Morskie opowieści” to spektakl grany w sali i w plenerze, utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina.
Opowiada on historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód. Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie…
Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.

Spektakl dla dzieci od 3 lat

Reżyseria: Sławomir i Wioletta Dadej
Występują: Wioletta Dadej, Kamil Zawadzki, Mirosław Ogórek

Twórczość Teatru Łata zanurzona jest w nurcie physical theater, rzadko spotykanym w przestrzeni sztuki dla dziecka. Spektakle wyróżnia więc wyrazisty ruch, ekspresja i narracja prowadzona bez pomocy słów. Twórcom zależy aby otworzyć wyobraźnię dzieci i pokazać , że istnieje fascynująca przestrzeń dźwięku , obrazu i ruchu, która niejednokrotnie mówi więcej niż wiele słów.
Jak sami twórcy podkreślają: ,,Nie robimy teatrzyku dla dzieci ale prawdziwy TEATR”
W praktyce oznacza to, że doceniają widownię dziecięcą i nie traktują jej z przymrużeniem oka, jako mniej wymagającą, a wręcz przeciwnie. W swojej twórczości kierują się zasadą, że dziecko to wielki mały człowiek, wymagający przynajmniej tyle samo uwagi co widz dorosły, a może nawet więcej…

UWAGA: Na spektakl obowiązują bilety.
Bilet musi posiadać każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu.
BILETY MOŻNA ZAKUPIĆ OD 17.08.2020
na portalu www.bilety24.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-2.png

KUP BILET

CENA BILETU: 5zł.

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zakupu biletów.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-3.png
Miasteczko Festiwalowe – Myślęcinek – tereny przy padokach dla koni